Перач под висок притисок HDEm 942 HW (Топла вода)

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок HDEm 942 HW (Топла вода)

Перач под висок притисок HDEm 942 HW (Топла вода)

159,999.00 ден

Перач под висок притисок HDEm 942 HW со греачи за топла вода

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок HDEm 942 HW (Топла вода)

Карактеристики

  • 4 полен електричен индукциски мотор со термичка заштита
  • Пумпа со три керамички клипови со месингова глава
  • (DTS) Одложен систем за целосен прекин
  • Компактен дизајн
  • Робусна конструкција
  • Тркалца и голема рачка за лесна преносливост.
  • Вграден резервоар за детергент

Спецификација на продуктот

Перач под висок притисок REM Elektro Maschinen HDEm 942 HW
Максимален притисок 200 bar
Оперативен притисок 30 – 200 bar
Проток на вода 450- 840 l/h
Јачина на моторот 6000 W
Максималнo загревање на температура на вода 30 – 140 °C
Вклучено црево за висок притисок 10 м
Резервоар за гориво 25 l
Потрошувачка на гориво 5.8 l/h
Вграден сад за детергент 22 l
Напојување 400V / 50Hz
Димензии 1100 x 700 x 900 mm
Тежина 120 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.