Перач под висок притисок HDEm 962

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок HDEm 962

Перач под висок притисок HDEm 962

69,999.00 ден

Перач под висок притисок HDEm 962

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок HDEm 962

Карактеристики

  • Четиритактен електричен индукциски мотор и термичка заштита.
  • Пумпа со глава од месинг и три ќерамички клипа
  • Dtl систем – систем за одложено прекинување
  • Компактен дизајн.
  • Тркалца и голема рачка за лесна преносливост.
  • Регулација на воден млаз и пена на млазница
  • Интегриран резервоар за детергент

Спецификација на продуктот

Перач под висок притисок REM Elektro Maschinen HDEm 962
Максимален притисок 210 bar
Оперативен притисок 30 – 190 bar
Проток на вода 900 l/h
Јачина на моторот 6000 W
Максимална температура на вода 60 °C
Вклучено црево за висок притисок 8 м
Должина на кабел за напојување 5 м
Вграден сад за детергент 7.5 l
Напојување 400V / 50Hz
Димензии 730 x 430 x 880 mm
Тежина 49 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.