Перач под висок притисок STIHL RE 88

Почетна/STIHL, Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок STIHL RE 88

Перач под висок притисок STIHL RE 88

10,399.00 ден

Перач под висок притисок STIHL RE 88

Компактен мини перач со ладна вода под висок притисок. Остварува работен притисок од 120 бари. Поставен на рачна количка со телескопска рачка за лесен транспорт и складирање.

Опис

Перач под висок притисок STIHL RE 88

Лесен и едноставен за користење. Основен модел опремен со роатциска и плосната млазница и челично појачано црево под висок притисок појачано со текстил со должина од 6 метри. Држачот за прибор му е интегриран со куќиштето.

Технички податоци:

Перач под висок притисок STIHL RE 88

Работен притисок bar 10-100
Максимален работен притисок bar 120
Максимална влезна температура на вода ° C 40
Минимален проток на вода l / h 350
Максимален проток на вода l / h 520
Потрошувачка на енергија kW 1,7
Напојување V / Hz 230 / 1 / 50
Кабел за напојување со должина  (метри) 5
Тежина kg 8,9
Црево под висок притисок (метри) 6

Опрема:

  • Сет за прскање на средство за чистење.
  • Црево 6m
  • Пиштол за шприцање со анти-дрил кумплунг
  • Алуминиумска рачка за транспорт

stihl logo

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.