STIHL FS 261 Моторна Коса

STIHL FS 261 Моторна Коса

49,850.00 ден

STIHL FS 261 Mоторна Kоса

Каталошки број: 4147 200 0494

stihl logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Опис

STIHL FS 261 Моторна Коса

Карактеристики и предности

 • Бензинската моторна коса STIHL FS 261 им помага на професионалците во одржување на пејзажот, хортикултурата и земјоделството на особено ефикасен начин во различни работни места.
 • Особено големиот дијаметар на кругот за косење од 520 mm е идеален за сложени операции на косење на големи површини и за нега на млади култури.
 • Моќниот мотор STIHL 2-MIX комбинира високи перформанси со економична потрошувачка.
 • Благодарение на ергономски дизајнираната двојна контролна рачка, можно е да се коси со природни движења како кај вообичаеното косење.
 • Ова ви овозможува да косите особено ефикасно, со помал напор, дури и на поголеми површини.
 • Повеќефункционалната контролна рачка ви овозможува да го контролирате моторот само со една рака.
 • Копчето за стоп осигурува дека можете брзо да продолжите со работа по пауза и без дополнителни дејства на контролите на моторот
 • . Анти-вибрациониот систем STIHL ги олеснува вашите мускули и зглобови.
 • Можете опционално да ја опремите моторна коса STIHL FS 261 со други алати за сечење, како што се машина за сечење трева, кружна пила или различни глави за косење.
 • Големиот штитник за косење ви дава подобрена заштита од летечки отпадоци и мали камења.
 • Двојниот ремен за врзување, испорачан како стандарден тип на суспензија, се покажа како оптимално решение, особено за време на подолги периоди на косење.
 • Ова рамномерно ја распределува тежината на моторната пила STIHL FS 261 низ вашето тело.

Технички податоци:

Моќност hp 2,7
Јачина kW 2 kW
Зафатнина на моторот cm3 41.6 cm3
Тежина kg 1) 7,5 kg
Вкупна должина cm 4) 180 cm
Дијаметар на сечење mm 520 mm
Големина на резервоарот l 0.75 Lit
Поместување cm³ 41.6 cm³
Излезна моќност kW/bhp 2/2.7 kW/bhp
Тежина kg 5) 8,25
Стандардна глава Auto-Cut 46-2

 

Додатоци за сечење

Triagolen noz STIHL

Триаголен нож од челик. За косење на трева и отстранување на жилава и заплеткана трева.

STIHL ElastoStart

Моторна Коса STIHL FS 85

 

 

 

 

 

 


STIHL ElastoStart е специјална рачка за стартување која го олеснува процесот на стартување:

 

Рачна пумпа за гориво (Purger)

Рачна пумпа за гориво (Purger)

 

 

 

 

 

 

 

 

Оваа мала пумпа доставува гориво до карбураторот со едно притискање на копче. Ова го намалува бројот на почетните потези што се потребни по продолжените паузи при стартување.

Ергономичен држач

Ергономичен држач

 

 

 

 

 

 

 

Држачот за две раце при косење овозможува природно движење на косата и се секогаш добар избор кога имате да косите поголеми површини. Комбинацијата од двоен ремен и вистински нож или глава за косење го прави косењето уште полесно и неоптеретувачко.

Едноставен ремен за косење

remen za kosenje

 

 

 

 

 

 

 

 

Спаѓа во сериска опрема. Има мека постава и дури и подолгата работа ја прави поопуштена, удобна и безбедна.

Повеќефункционална контролна рачка

Multi function control handle

 

 

 

 

 

 

 

 

Лесна и удобна контрола со палецот значи дека раката на операторот никогаш да не ја напушта контролната рачка.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Go to Top