Електрична косилка BOSCH ARM 32

Електрична косилка BOSCH ARM 32

6,800.00 ден 5,100.00 ден

Електрична косилка BOSCH ARM 32 за побав и негуван тревник и совршено користење до самата ивица. Електричните косилки BOSCH косат со енормна снага која досега беше возможна само со бензинските косилки. И единствена обработка на ивица благодарејќи на иновативниот чешел за трева. 

Опис

Електрична косилка BOSCH ARM 32

Карактеристики и предности

  • Иновација: Чешел за трева кој го коси вашиот тревник до самата ивица.
  • Мала тежина и лесно ракување и носење на уредот – само 6,8 кг.
  • Голема сила: 1200 W Powerdrive – моторот обезбедува и лесна работа и при висока трева.
  • Ергономски дизајн на рачката за совршено ракување.
  • Едноставно користење Powerdrive мотор безбедуваат лесно користење.
  • Корпа за трева од 31 литар за поголем капацитет на прибирање на тревата.

Спецификација на продуктот

Сила на моторот 1200 W
Дијаметар на сечење 32 cm
Висина на сечење 20-60 мм
Капацитет на корпа 31 лит.
Тежина 6,8 kg

BOSCH добијте 3 наместо 2 години гаранција.

Едноставна постапка:

  1. Пријавете се на страницата на следниов MyBosch линк тука.
  2. Регистрирајте ги вашите Bosch електрични, градинарски и мерни алати за домшна употреба.
  3. Превземете го сертификатот за продожена гаранција.

BOSCH 3 години гаранција

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.