Потопна пумпа со вграден туш VILLAGER VRP 4000 C

Почетна/Пумпи и опрема за наводнување/Потопни пумпи/Потопна пумпа со вграден туш VILLAGER VRP 4000 C

Потопна пумпа со вграден туш VILLAGER VRP 4000 C

3,459.00 ден

Потопна пумпа со вграден туш VILLAGER VRP 4000 C

Опис

Потопна пумпа со вграден туш VILLAGER VRP 4000 C

Карактеристики и предности

 • Потопните пумпи од Villager се погодни за хидромелиорација, без оглед дали е чиста или загадена вода.
 • Во зависност од моќноста, стапките на проток на овие пумпи се движат од 6 до 18 m3 / h.
 • Пумпите за чиста вода можат да цицаат нечистотии од честички до 5 mm во дијаметар, додека пумпи за прљава вода може да цицаат честички до 15 mm во дијаметар.

Спецификации

 • Тип на мотор Електричен мотор
 • Работен напон 230 V ~ 50 Hz
 • Приклучна сила 400 W
 • Дијаметар на вшмукување (Ø) 1
 • Дијаметар на излез (Ø) 1
 • Максимална длабочина на влечење 7 m
 • Максимална висина на воден столб 18 m
 • Максимален проток на вода 4 m³ / h
 • Макс. температура на водата 35 ° C
 • Тежина 3,2 кг

 

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…