Пумпа гњурец VILLAGER VVP 300

Пумпа гњурец VILLAGER VVP 300

3,100.00 ден

Пумпа гњурец VILLAGER VVP 300

Опис

Пумпа гњурец VILLAGER VVP 300

Карактеристики

 • Многу мала електро-вибрациона пумпа, погодна за испумпување чиста вода од бунари.

Спецификации

 • Тип на мотор Електричен мотор
 • Работен напон 230 V ~ 50 Hz
 • Приклучна сила 300 W
 • Дијаметар на вшмукување (Ø) 1 “(25 мм)
 • Дијаметар на излез (Ø 1 “(25 мм)
 • Максимална длабочина на влечење 5 m
 • Максимална висина на воден столб 55 m
 • Максимален проток на вода 1,4 m³ / h
 • Макс. температура на водата 35 ° C
 • Тип на куќиште на пумпа Леано железо
 • Тежина 5,1 кг

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…