Моторна косилка за трева LMEm 4602 BSB

Моторна косилка за трева LMEm 4602 BSB

18,990.00 ден

Нема на залиха

REM POWER Самоходна моторна косилка за трева LMEm 4602 BSB.

Шифра за нарачка:

Нема на залиха

Опис

Самоходна моторна косилка за трева LMEm 4602 BSB

Карактеристики и предности

LMEm 4602 BSB е опремен со:

  • Мотор: Briggs & Stratton 500E
  • Погон на тркала
  • Метално куќиште
  • Мануелно стартување
  • Висина на косење, 8 нивоа (25-70 mm)
  • Држач за чашки
  • Странично исфрлање на трева без корпа
  • Прибирање на трева во корпа
  • Рачка за пренос

Спецификација на продуктот

Моторна косилка за трева LMEm 4602 BSB
Тип на гориво (бензин 95)
Моќ на моторот 1,8 KW
Мотор Briggs & Stratton 500E
Големина на корпа во (литри) 60
Ниво на косење 8 од 25 до 70 (mm)
Погон на тркала Да
Број на вртежи на моторот 2750 rpm
Дијаметар на косење 46 cm
Димензија на тркала (напред/назад) 178/279
Зафатнина 140 cm 3
Големина на резервоар (l) 0,8 lit
Димензија на косилката во (мм) 165 x 55 x 115
Тежина: 34 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…