MAKITA DTD153Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

MAKITA DTD153Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

10,399.00 ден

MAKITA DTD153Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

Makita logo 100x22

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

MAKITA DTD153Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

Карактеристики и предности

 •  Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат
 • Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување
 • Подобрени перформанси на заштита од прашина и водени капки, за употреба на отворено или во неповолни средини
 • Моќна, високи перформанси и покомпактна

Brushless motor

 

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DTD153Z
Напон на акумулаторот 18 V – LXT
Капацитет на акумулатор 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Број на вртежи во празен ôд
0 – 2.900 min-1
Удари во минута
0 – 3.500 min-1
Макс. машински завртки
M4 – M8
Макс. стандардни завртки
M5 – M16
Макс. за виско стезни завртување
M5 – M12
Стеблото за стегање 6,35 mm
Хексагонално тело
1/4 “
Вртежен момент висок
165 Nm
Бучава: звучен притисок
93 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3 dB(A)
Вибрации: ударно стегање
10,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
137 x 79 x 238 mm
Тежина само уред без батерија 1.6 kg

Вклучено:

 • MAKITA DTD153Z
 • Во картонска кутија

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top