Акум. ударна дупчалка-одвртувач DHP484Z (Само тело)

Акум. ударна дупчалка-одвртувач DHP484Z (Само тело)

14,999.00 ден

Акумулаторска ударна дупчалка/одвртувач MAKITA DHP484Z.

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска ударна дупчалка-одвртувач DHP484Z

Карактеристики и предности

  • Лесен и компактен, но со избор на 2 брзини
  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Ергономски обликуваното тело во раката за сигурно држење и лесно ракување како со една, така и со двете раце
  • Трајно и робусно алуминиумско куќиште на редуктор
  • Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување
  • Голем прекинувач. Твоите прсти нема да бидат изморени по долго работење

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DHP484Z
Капацитет на батерија 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Брзина без опт. /ниска
0 – 500 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 2.000 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
38 mm
Макс. Дупчење -бетон
13 mm
Избор на вртежен момент
21 + D
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
54 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 30 Nm
Напон на батерија 18 V – LXT
Бучава: звучен притисок 88 dB(A)
Димензии (Д x Ш x В) 182 x 79 x 261 mm
Тежина само уред без батерија 1.9 kg

 

Испорака-

  • MAKITA DHP484Z
  • Во картонска кутија

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top