Акум. ударна дупчалка-одвртувач DHP485Z (Само тело)

Акум. ударна дупчалка-одвртувач DHP485Z (Само тело)

10,999.00 ден

Акумулаторска ударна дупчалка/одвртувач MAKITA DHP485Z .

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска ударна дупчалка-одвртувач DHP485Z

Карактеристики и предности

  • Висока ротациска брзина и висок вртежен момент
  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Две LED работни светла – cо функција за претходно и продолжено осветлување на работната површина
  • Ергономски дизајниран гумиран мекан ракофат

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DHP485Z
Капацитет на батерија 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Брзина без опт. /ниска
0 – 500 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 1.900 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
38 mm
Макс. Дупчење -бетон
13 mm
Избор на вртежен момент
21 + D
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
50 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 27 Nm
Напон на батерија 18 V – LXT
Бучава: звучен притисок 82 dB(A)
Димензии (Д x Ш x В) 182 x 79 x 255 mm
Тежина само уред без батерија 1.8 kg

 

Испорака-

  • MAKITA DHP485Z
  • Во картонска кутија

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top