Акумулаторски потиснувач Milwaukee M12 PCG/600A-201B

Акумулаторски потиснувач Milwaukee M12 PCG/600A-201B

12,999.00 ден

Акумулаторски потиснувач Milwaukee M12 PCG/600A-201B

Шифра за нарачка:

 

Опис

Акумулаторски потиснувач Milwaukee M12 PCG/600A-201B

Карактеристики и предности

 • Акумулаторски потиснувач со моќен мотор кој испорачува сила до 1780 N
 • “REDLINK” технологија обезбедува заштита од преоптоварување на батериите и машината
 • “REDLITHIUM-ION” пакетот на батерии со високи перформанси испорачува повеке работно време и подолг работен век од останатите батерии од таа класа
 • Оптимизирани перформанси со сите градежни лепила и на ладни температури
 • Функцијата против капење спречува несакано капење кога се отпушта прекинувачот
 • Контрола со 6 поставки за брзина што овозможуваат максимална контрола на аплицирање
 • Големиот цврст дизајн на клип обезбедува постојан проток и го намалува повратното влечење
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батеријата
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • 100% компатибилен систем со палетата на производи Milwaukee M12

Спецификација за Акумулаторски потиснувач Milwaukee M12 PCG/600A-201B

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 12 V
 • Капацитет на батерии: 2.0 Ah
 • Време на полнење: 40 мин
 • Макс. сила на притисок (N): 1780
 • Поставки за брзина: 6
 • Вклучени батерии: 1
 • Тежина (со батерија): 1.9 kg

Испорака

 • 1 x Алу. туба
 • 1 x Полнач
 • 1 x Батерии
 • 1 x Торба

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.