Компактна акум. дупчалка Milwaukee M12BDD-402C

Компактна акум. дупчалка Milwaukee M12BDD-402C

10,999.00 ден

Компактна акумулаторска дупчалка Milwaukee M12BDD-402C

Шифра за нарачка:

 

Опис

Компактна акумулаторска дупчалка Milwaukee M12BDD-402C

Карактеристики и предности

 

 • Milwaukee® Компактна акумулаторска дупчалка Milwaukee M12BDD-402C е 187 mm во должина што ја чини идеална за работа во понепристапни места.
 • REDLINK™ електронска заштита од преоптоварување и батеријии кој имат најдобри перформанси и трајност во класата.
 • 10 mm метален футер.
 • Оптимизирана рачка за подобар комфот и подобрен зафат.
 • Индикатор за батерија.
 • Опремена со LED светло за илуминација за места со намалена видливост.
 • REDLITHIUM-ION™ батерии..
 • Флексибилен батериски систем кој работи со сите Milwaukee® апарати кој работат со M12™ батерии.

 

Спецификација за акумулаторска дупчалка Milwaukee  M12BDD-402C

 • Капацитет на батерија: 4.0 Ah
 • Тип на батерија : Li-ion
 • Време на полнење на батерија: 40 min
 • Димензија на футер: 10 mm
 • Максимум дупчење (метал) : 10 mm
 • Максимум дупчење (дрво) : 22 mm
 • Максимален вртежен момент : 30 Nm
 • Брзина во празен од (брзина 1) : 0 – 400 rpm
 • Брзина во празен од (брзина 2) : 0 – 1,500 rpm
 • Број на батерии во испорака 2
 • Ниво на звук : 96 dB(A)
 • Испорачано во : Kitbox
 • Вибрации (при дупчење во метал) : 1.5 m/s²
 • Вибрации (штрафење) : 0.4 m/s²
 • Волтажа : 12 volt
 • Тежина (со батерија) : 1.4 kg
 • Штрафење на штрафови во дрво : до 6 mm

Испорака

 • 2x 4.0Ah li-ion батерии
 • Полнач
 • Куфер

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…